סיקור פסקי הדין

רשויות מקומיות:

תא"ק 33740-06-10 מועצה מקומית קריית עקרון נ' סוריה.

בית המשפט קיבל באופן מלא את תביעת המועצה המקומית קריית עקרון, אשר יוצגה על ידי עו"ד שי אהרון, בתביעה לתשלום ארנונה, תוך שבית המשפט דוחה בקשת רשות להתגונן שהגיש הנתבע. בית המשפט קבע, כי הנתבע צריך היה להעלות טענותיו בטריבונלים השיפוטיים שהמחוקק ייחד לטובת טענות אלו – ועדת הערר או בית המשפט לעניינים מנהליים ומשהנתבע לא עשה כן, בקשתו נדחתה וניתן כנגדו פסק דין על מלוא סכום התביעה.

תאמ (נצ') 44337-07-11 עיריית קרית שמונה נ' אברהם קטעי.

בית המשפט קיבל באופן מלא את תביעת עיריית קריית שמונה שיוצגה על ידי עו"ד שי אהרון, בתביעה לתשלום ארנונה, תוך שבית המשפט דחה תביעה שכנגד שהגיש הנתבע כנגד העירייה. בית המשפט קיבל את טענות העירייה, לפיהן הנתבע הוא שהחזיק בנכס בשנים הרלוונטיות לתביעה, בהתאם לכלל הקובע כי המחזיק הינו בעל הזיקה הקרובה ביותר לנכס. כמו כן נדחו טענות הנתבע, כי גודל הנכס היה קטן ממה שחוייב בפועל, מכיוון שהנתבע לא פעל להגיש השגה או ערר בטענה זו בהתאם למתווה שקבע המחוקק להעלאת טענות מעין אלו.

תאמ (חי') 25802-09-13 רוסלן קליונין נ' עיריית נשר.

בית המשפט דחה תביעה להשבת כספים שהוגשה נגד עיריית נשר אשר יוצגה ע"י עו"ד שי אהרון. בית המשפט קיבל את טענות העירייה לפיהן התובע "מושתק" מלהעלות טענות כנגד גביית החוב בתביעה שהגיש, אלא היה צריך לפעול להגשת התנגדות בהליך ההוצאה לפועל שנפתח כנגדו, אשר במסגרתו נגבה החוב מס' שנים קודם להגשת התביעה.

עתמ (נצ') 36804-09-14 רמון מעיוף נ' עיריית נצרת עילית.

בית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, דחה עתירה מנהלית שהוגשה כנגד עיריית נצרת עלית אשר יוצגה על ידי עו"ד שי אהרון. במסגרת העתירה נטען על ידי העותר, כי על העירייה למחוק חוב בסך של 158,000 ש"ח שהשיתה העירייה על העותר. בית המשפט קיבל את עמדת העירייה לפיה, אין להתערב בחיוב שהושת על העותר. אך מנגד, ניתנה לעותר אפשרות להגיש ערר לועדת הערר על דרישת החיוב, תוך שהעירייה שמרה על זכותה לטעון בפני ועדת הערר כי חלף המועד להגשת הערר.

עתמ (מרכז) 11647-09-17 אלפית בעמ נ' עירית כפר סבא.

משרדנו יצג חברה, אשר קיבלה מעיריית כפר סבא, דרישת חוב לתשלום ארנונה בסך 106,000 ₪ בגין חובות ארנונה רטרואקטיביים 6 שנים אחורה. משרדנו פעל להגשת עתירה מנהלית נגד העירייה ובדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, הוסכם על ידי הצדדים, בהמלצת בית המשפט, כי מרביתו המוחלט של החוב יימחק והחברה תשלם לעירייה סך של 18,000 ₪ בלבד. סכום המורכב מתשלום החוב מיום הוצאת הדרישה וחצי שנה קודם לכן בלבד.

לשון הרע:

בית משפט השלום בהרצליה, דחה תביעת לשון הרע על סך 100,00 ₪ שהוגשה נגד שני לקוחות המשרד שיוצגו על ידי עו"ד שי אהרון. בית המשפט, קיבל באופן מלא, את טענות הנתבעים וחייב את התובע בהוצאות משפט בסך 28,000 ₪. ערעור שהגיש התובע לבית המשפט המחוזי נדחה גם הוא תוך חיוב התובע בהוצאות נוספות בסך 10,000 ₪. בקשת רשות ערעור שהגיש התובע לבית המשפט העליון נדחתה גם היא.

ת"א 6519-08-16 שמואל לוין נ' ישראל דוד דייטש ואח'.

ע"א 14685-12-18 שמואל לוין נ' ישראל דוד דייטש ואח'.

רע"א 2452/19 שמואל לוין נ' ישראל דוד דייטש ואח'.

תא"מ 10078-11-15 מזל אלפסי נ' עיריית באר שבע.

בית משפט השלום בבאר שבע, דחה הודעת צד ג' אשר הגישה עיריית באר שבע, כנגד לקוחת המשרד - חברה המספקת שירותי גבייה לרשויות מקומיות. בית המשפט קיבל את טענות החברה שיוצגה על ידי עורך דין שי אהרון, לפיהן לא הייתה לחברה כל מעורבות ואחריות בקביעת גובה, טיב ונכונות החוב בגינו בוצעו הליכי גבייה כנגד התובעת והאחריות מונחת לפתחה של העירייה בלבד.

מחיקת חובות:

לקוחות משרדינו אשר נקלעו לחובות כבדים בסך מאות אלפי ₪, קיבלו הפטר חלוט מחובות, לאחר שיוצגו על ידי עורך דין שי אהרון בהליכי פשיטת רגל.

לקוח משרדינו שנמצא בהליך פשיטת רגל, קיבל אישור לפתוח עסק עצמאי (עוסק מורשה) בתחום האוכל.

לקוח משרדינו בהליך פשיטת רגל, קיבל אישור להחזיק כרטיס חיוב (דביט) לצורך ביצוע תשלומים שונים.

כנגד לקוח משרדינו שהינו אזרח ישראלי ותושב חוץ, הוצא צו עיכוב יציאה מן הארץ, בשל חוב שרבץ לפתחו בסך 800,00 ₪. הלקוח אשר נכנס לישראל לביקור בני משפחתו, לא ידע כי הוצא כנגדו צו עיכוב יציאה מן הארץ ובבואו לשוב לבית מגוריו בחו"ל, נמנעה יציאתו מן הארץ. לאחר הליך מורכב בלשכת ההוצאה לפועל, בוטל צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגדו ואף נסגר כנגדו תיק ההוצאה לפועל בתשלום סך של 7,000 ₪ בלבד.

פסק דין 1

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי

פסק דין 2

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי

פסק דין 2

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי